LG 27UL600-W
3840 x 2160 Pixels, 27"
CHF299.–currently CHF556.95 new
Delivered between Mon, 18.5. and Fri, 22.5.
Buy used from
free shipping
Used offer
Condition
Used
Description
Slight wear
Purchased on
WarrantyNo warranty
Product details
Key specifications
Monitor type
Gaming monitorGraphics monitor
Display resolution
4K
Display technology
LED
Refresh rate
60 Hz
Monitor equipment
HDR functionality
Video connections
DisplayPort (1x)HDMI (2x)
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
LG
Category
Monitor
Manufacturer No.
27UL600-W
Release date
May include power adapter
Yes
Colour
Colour
BlackWhite
Exact colour description
Back MMatt black frameMatt black front
Display properties
Monitor type
Gaming monitorGraphics monitor
Display size (inches)
27"
Screen size (cm)
65.58 cm
Image resolution
3840 x 2160 Pixels
Display resolution
4K
Pixel pitch
0.16 mm
Display technology
LED
Panel technology
IPS
Refresh rate
60 Hz
Aspect ratio
16:9
Screen surface
Anti-glare
Contrast ratio
1000:1
Response time (grey-to-grey)
5 ms
Brightness
350 cd/m²
Colour depth
10 bits
Colour space coverage
sRGB: 99%
Viewing angle (H)
178°
Viewing angle (V)
178°
Features + Functions
Monitor equipment
HDR functionality
Connectivity
HDMI
Touch
Without touch function
Sync-Technology
AMD freesync
Mounting + Ergonomics
Adjustability
Tiltable
VESA wall mount
100 x 100 mm
Connections
Video connections
DisplayPort (1x)HDMI (2x)
HDMI version
2.0
DisplayPort version
1.2
Audio Connections
Jack 3.5mm (1x)