Display size (inches) | 50" |
Display technology | LCD |
Display resolution | 4K |
Dynamic range | HDR, HDR10, HLG |
Video connections | DVB-C (1x), DVB-S2 (1x), DVB-T (1x), DVB-T2 (1x), HDMI (4x) |
Weight | 16 kg |
Documents | Technical data sheet.pdf |
Item number | 6184789 |
Manufacturer | Panasonic |
Category | TV |
Manufacturer No. | TX-50EXW784 |
Release date | 13.3.2017 |
Colour | Silver |
Exact colour description | Silver |
TV type | LCD TV, LED TV, Smart TV |
Model year | 2017 |
Design | Flat |
Display size (inches) | 50" |
Backlight | Direct LED |
Screen size (cm) | 126 cm |
Display technology | LCD |
Display resolution | 4K |
Image resolution | 3840 x 2160 Pixels |
Audio output | 20 W |
TV tuner | DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
Built-in speakers | Built-in loudspeaker |
Picture modes | Game |
Further features | DLNA |
VESA wall mount | 400 x 200 mm |
Audio Connections | Audio Out (1x), Headphones |
USB ports | USB-A |
Exact USB ports | USB-A 2.0 (1x), USB-A 3.0 (1x) |
Network connections | RJ45 (1x) |
Wireless transmission | Wi-Fi |
Number of CI+ slots | 2x |
Power consumption | 83 W |
Energy consumption per year | 115 kWh |
Energy efficiency class | A |
Scope of delivery | Remote control |
Width | 1115 mm |
Height | 647 mm |
Depth | 40 mm |
Weight | 16 kg |
Manufacturer commitment | RE100, SBTi |
Width | 1115 mm |
Height | 727 mm |
Depth | 348 mm |