Panasonic TX-39GW334
39", LCD, Full HD
Currently out of stock
Free shipping starting at 50.–
Product details
Key specifications
Display size (inches)
39"
Display technology
LCD
Display resolution
Full HD
Native refresh rate
120 Hz
Video connections
Composite Video (1x)HDMI (2x)SCART (1x)VGA (1x)
Weight
9 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
Panasonic
Category
TV
Manufacturer No.
TX39GW334
Black
TV properties
TV type
Hotel TVLCD TVLED TV
Design
Flat
Display properties
Display size (inches)
39"
Backlight
Direct LED
Screen size (cm)
98 cm
Display technology
LCD
Display resolution
Full HD
Image resolution
1920 x 1080 pixels
Native refresh rate
120 Hz
Aspect ratio
16:9
Features + Functions
Operating system
Other
TV tuner
DVB-CDVB-S2DVB-TDVB-T2
Built-in speakers
Built-in loudspeaker
Foot type
Tabletop
Mounting
VESA wall mount
200 x 200 mm
Connections
Video connections
Audio Connections
Audio Out (1x)Headphones
USB ports
USB-A
Exact USB ports
USB-A 2.0 (2x)
Number of CI+ slots
1x
Power supply
Power consumption
45 W
Input voltage
230 V