Panasonic TV-48Z80AEZ
48", OLED, 4K
CHF694.40currently CHF1532.– new
Currently out of stock
Tested by Digitec
free shipping
Refurbished offer
Product condition
Very good: fully functional. Some light scratches or scuffs.
Packaging condition
Opened. May have small scuffs, minor dents or tiny tears.
Scope of delivery
Refurbished Panasonic TV-48Z80AEZ (48", OLED, 4K), Original accessories
Warranty24 months Warranty (Bring-in)
Return30-day right of return
Product details
Key specifications
Display size (inches)
48"
Display technology
OLED
Display resolution
4K
Dynamic range
Dolby VisionHDR10+HLG
Native refresh rate
120 Hz
Video connections
DVB-C (1x)DVB-S2 (1x)DVB-T2 (1x)
Weight
18.70 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
Panasonic
Category
TV
Manufacturer No.
TV-48Z80AEZ
Release date
May include power adapter
No
Black
TV properties
TV type
OLED TV
Display properties
Display size (inches)
48"
Backlight
self-luminous
Screen size (cm)
121 cm
Display technology
OLED
Display resolution
4K
Image resolution
3840 x 2160 Pixels
Dynamic range
Dolby VisionHDR10+HLG
Native refresh rate
120 Hz
Features + Functions
Audio output
24 W
Operating system
Fire TV OS
TV tuner
DVB-CDVB-S2DVB-TDVB-T2
Built-in speakers
Dolby Atmos
Picture modes
Dynamic Black EQSports
Further features
EPGVoice control
Mounting
VESA wall mount
200 x 200 mm