Dahua LCD Monitor||DHI-LM22-A200|22"|Panel VA|1920x1080|16:9|60Hz|5 ms|LM22-A200
1920 x 1080 pixels, 22"
Currently out of stock
Free shipping starting at 50.–
Product details
  • VESA mount for flexible mounting options
  • Anti-glare screen surface for better visibility
  • High contrast ratio of 3000:1 for vibrant images
  • Integrated camera for video conferencing
  • Energy efficiency class F with low energy consumption.
Key specifications
Monitor type
PC monitor
Display resolution
Full HD
Display technology
LED
Refresh rate
60 Hz
Monitor equipment
Integrated camera
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
Dahua
Category
Monitor
Manufacturer No.
LM22-A200
Release date
May include power adapter
No
Display properties
Monitor type
PC monitor
Display size (inches)
22"
Screen size (cm)
55.90 cm
Image resolution
1920 x 1080 pixels
Display resolution
Full HD
Pixel density
100 ppi
Display technology
LED
Panel technology
VA
Refresh rate
60 Hz
Aspect ratio
16:9
Screen surface
Anti-glare
Contrast ratio
3000:1
Response time (grey-to-grey)
5 ms
Brightness
200 cd/m²
Colour depth
16.70 bits
Viewing angle (H)
178°
Viewing angle (V)
178°
Features + Functions
Monitor equipment
Integrated camera
Connectivity
3.5 mm jackDVIEthernetHDMIPC Sync. (Smart Switch)RJ45USB
Touch
Without touch function
Mounting + Ergonomics
VESA wall mount
100 x 100 mm