Telefunken XH24AN550MV 24 inch TV/Android Smart TV (HD Ready, HDR, Triple Tuner, 12 Volt, Blu
24", LED, HD, EN
Delivered between Fri, 29.5. and Thu, 4.6.
6 pieces in stock at supplier
free shipping
Product details
  • HD-Ready resolution with 1366x768 pixels for clear image display
  • Support for HDR 10 and HLG for improved color and contrast representation
  • Integrated triple tuner for DVB-C/T2/S2 for flexible TV reception
  • Variety of connections, including 3x HDMI and 2x USB for multimedia use
  • 12-volt connection enables use in a motorhome or on the go.
Key specifications
Display size (inches)
24"
Display technology
LED
Display resolution
HD
Dynamic range
HDR10HLG
Native refresh rate
50 Hz
Video connections
Composite Video (1x)DVB-C (1x)DVB-S2 (1x)DVB-T2 (1x)HDMI (3x)USB (2x)VGA (1x)
Weight
4 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
Telefunken
Category
TV
Manufacturer No.
XH24AN550MV
Black
TV properties
TV type
LCD TVLED TVSmart TV
Country code
EN
Display properties
Display size (inches)
24"
Backlight
Direct LED
Screen size (cm)
60 cm
Display
LCD
Display technology
LED
Panel technology
TFT
Display resolution
HD
Image resolution
1366 x 768 pixels
Dynamic range
HDR10HLG
Native refresh rate
50 Hz
Aspect ratio
16:9
Features + Functions
Audio output
5 W
Operating system
Android
TV tuner
DVB-CDVB-S2DVB-T2
Built-in speakers
Stereo (2.0)
Foot type
Tabletop
Further features
Child-proof lockDLNA
Audio formats
Dolby Digital Plus
Video file formats
3gpASFAVIDATflvM2TSMKVmovmp4MPEGMPGRMVBTSVOBWebMWMV
Mounting
VESA wall mount
75 x 75 mm
Assembly
Floor stand
Connections
Video connections
Audio Connections
Coaxial S/PDIF (1x)Headphones
Data ports
CI slot (1x)
USB ports
USB-A
Network connections
RJ45 (1x)
Wireless transmission
BluetoothWi-Fi
HDMI features
ARC
Number of CI+ slots
1x
Power supply
Power consumption
16 W
Power consumption (standby)
0.50 W
Energy consumption per year
16 kWh
Energy declaration
Energy efficiency class
E
Scope of delivery
Scope of delivery
12V car adapter cableManualRemote controlTelevision