Telefunken D32F751X7CW 32-inch Smart TV (Full HD, HDR, triple tuner, 6 months HD+ included)
32", LED, Full HD
was CHF214.–
Delivered between Sat, 30.5. and Fri, 5.6.
6 pieces in stock at supplier
free shipping
Product details
  • Support for HDR10 and HLG for enhanced picture quality
  • Integrated triple tuner for DVB-C/T2/S2 for flexible reception
  • TiVo operating system for a user-friendly Smart TV experience
  • Various connectivity options, including 2x HDMI and USB
  • Multimedia player for playback of content from external devices.
Key specifications
Display size (inches)
32"
Display technology
LED
Display resolution
Full HD
Dynamic range
HDR10HLG
Native refresh rate
50 Hz
Video connections
DVB-C (1x)DVB-S2 (1x)DVB-T2 (1x)HDMI (2x)
Weight
4 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
Telefunken
Category
TV
Manufacturer No.
D32F751X7CW
Black
TV properties
TV type
LCD TVLED TVSmart TV
Display properties
Display size (inches)
32"
Backlight
Dual LED
Screen size (cm)
80 cm
Display
LCD
Display technology
LED
Display resolution
Full HD
Image resolution
1920 x 1080 pixels
Dynamic range
HDR10HLG
Native refresh rate
50 Hz
Aspect ratio
16:9
Features + Functions
Audio output
12 W
TV tuner
DVB-CDVB-S2DVB-T2
Built-in speakers
Stereo (2.0)
Further features
Child-proof lockTeletext
Video file formats
3gpASFAVIDATflvM2TSMKVmovmp4MPEGMPGRMVBTSVOBWebMWMV
Mounting
VESA wall mount
75 x 75 mm
Assembly
Floor stand
Connections
Video connections
Audio Connections
Headphone output (1x)
Data ports
CI slot (1x)
USB ports
USB-A
Wireless transmission
Wi-Fi
HDMI features
ARC
Number of CI+ slots
1x
Power supply
Power consumption
26 W
Power consumption (standby)
0.50 W
Input voltage
220 - 240 V