Telefunken 32759B50, Smart TV
32", LED, HDMore than 10 pieces in stock at supplier
Product details
- Two HDMI ports for versatile connectivity options
- Integrated audio decoders for DTS Virtual:X and Dolby Audio
- Energy efficiency class E for responsible energy consumption
- Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) for interactive TV experiences
- Child lock for added protection and control.
Display size (inches) | 32" |
Display technology | LED |
Display resolution | HD |
Dynamic range | HDR10 |
Video connections | HDMI (2x) |
Weight | 4.50 kg |
Item number | 62759378 |
Manufacturer | Telefunken |
Category | TV |
Manufacturer No. | TE32759B50V4D |
Release date | 3.10.2025 |
Colour | Black |
Exact colour description | Black |
TV type | Smart TV |
Display size (inches) | 32" |
Screen size (cm) | 80 cm |
Display technology | LED |
Display resolution | HD |
Image resolution | 1366 x 768 pixels |
Dynamic range | HDR10 |
Input lag | 8 ms |
Audio output | 12 W |
TV tuner | Analog & Digital, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
Foot type | Centre foot |
Further features | Child-proof lock, EPG |
Video file formats | MPEG4 SP/ASP |
Assembly | Floor stand |
Data ports | CI slot (1x) |
Network connections | RJ45 (1x) |
Wireless transmission | Bluetooth, Wi-Fi |
HDMI features | HDCP 2.2 |
Number of CI+ slots | 1x |
Power consumption (standby) | 0.50 W |
Input voltage | 220 - 240 V |
Energy consumption per year | 26 kWh |
Energy efficiency class | E, G |
Scope of delivery | AC Cables, Remote control |
Width | 728 mm |
Height | 431 mm |
Depth | 76 mm |
Weight | 4.50 kg |
CO₂ emissions | 16.1 kg |
Width | 728 mm |
Height | 431 mm |
Depth | 76 mm |
Width of stand | 385 mm |
Weight including stand | 4.50 kg |
Warranty score
Source: Digitec Galaxus- TelefunkenNot enough data
- 1.JVC1 %
- 2.TCL1.3 %
- 2.Thomson1.3 %
- 4.LG1.4 %
Warranty case duration
- 1.Dyon0 days
- 1.Xiaomi0 days
- 3.Thomson1 day
- 3.Toshiba1 day
Return rate
How often is a product of this brand in the «TV» category returned?
- 1.TCL1.9 %
- 2.Hisense TV2.6 %
- 2.LG2.6 %
- 4.Sony2.7 %