Sharp 32GF3265E Smart TV 32 Pollici Full
32", QLED, Full HD, EU
was CHF268.–
Delivered the day after tomorrow
Only 3 pieces in stock
free shipping
Product details
32GF3265E, 32 inches/80cm, Full HD QLED Google TV with exceptional multimedia functionality, black
Technical specifications:
  • Diagonal: 80cm (32 inches)
  • Resolution: 1920x1080
  • Full HD QLED Google TV
  • HDR10 support (High Dynamic Range)
  • Google Assistant
  • Google Cast
  • Bluetooth
  • Connections: 2x HDMI, 2x USB
  • EU energy efficiency class: E
  • Dimensions of the TV without table stand (WxHxD): approx. 716x426x83mm
  • Dimensions of the TV with table stand (WxHxD): approx. 716x470x198mm
  • Packaging dimensions (WxHxD): approx. 808x510x130mm
  • Distance between the stand feet: 633mm
  • Weight: approx. 3.6kg
  • Weight including packaging (gross): approx. 5kg
  • VESA: 200x100
Included accessories: remote control, quick guide.
Key specifications
Display size (inches)
32"
Display technology
QLED
Display resolution
Full HD
Dynamic range
HDR10HLG
Native refresh rate
60 Hz
Weight
3.60 kg
General information
Item number
Manufacturer
Sharp
Category
TV
Manufacturer No.
2T-C32GF3265EB
Release date
May include power adapter
No
Black
TV properties
TV type
Smart TV
Country code
EU
Display properties
Picture quality
60
Display size (inches)
32"
Screen size (cm)
81 cm
Display
LCD
Display technology
QLED
Display resolution
Full HD
Image resolution
1920 x 1080 pixels
Dynamic range
HDR10HLG
Native refresh rate
60 Hz