Panasonic TX-39GW334
39", LCD, Full HDCurrently out of stock
Free shipping starting at 50.–
Product details
Display size (inches) | 39" |
Display technology | LCD |
Display resolution | Full HD |
Native refresh rate | 120 Hz |
Video connections | Composite Video (1x), HDMI (2x), SCART (1x), VGA (1x) |
Weight | 9 kg |
Documents | Technical data sheet.pdf |
Item number | 12238444 |
Manufacturer | Panasonic |
Category | TV |
Manufacturer No. | TX39GW334 |
Release date | 26.10.2019 |
Colour | Black |
Exact colour description | Black |
TV type | Hotel TV, LCD TV, LED TV |
Design | Flat |
Display size (inches) | 39" |
Backlight | Direct LED |
Screen size (cm) | 98 cm |
Display technology | LCD |
Display resolution | Full HD |
Image resolution | 1920 x 1080 pixels |
Native refresh rate | 120 Hz |
Aspect ratio | 16:9 |
Operating system | Other |
TV tuner | DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
Built-in speakers | Built-in loudspeaker |
Foot type | Tabletop |
VESA wall mount | 200 x 200 mm |
Audio Connections | Audio Out (1x), Headphones |
USB ports | USB-A |
Exact USB ports | USB-A 2.0 (2x) |
Number of CI+ slots | 1x |
Power consumption | 45 W |
Input voltage | 230 V |
Energy consumption per year | 65 kWh |
Energy efficiency class | F |
Scope of delivery | Optional |
Height | 523 mm |
Weight | 9 kg |
Manufacturer commitment | RE100, SBTi |
Width | 889 mm |
Height | 523 mm |
Depth | 95 mm |
Weight including stand | 9 kg |
Length | 117 cm |
Width | 18 cm |
Height | 71 cm |
Weight | 11.90 kg |
Specifications may include unverified machine translations.
Warranty score
Source: Digitec Galaxus- 7.Xiaomi1.7 %
- 11.Toshiba1.8 %
- 12.Panasonic2 %
- 13.Hisense2.2 %
- 14.Philips2.4 %
Warranty case duration
Source: Digitec Galaxus- 7.Sony7 days
- 9.Hisense TV8 days
- 10.Panasonic9 days
- 10.Philips9 days
- 12.LG10 days
Return rate
How often is a product of this brand in the «TV» category returned?
Source: Digitec Galaxus- 9.Philips3.6 %
- 10.Thomson3.7 %
- 11.JVC3.9 %
- 12.Panasonic4.2 %
- 13.Dyon5 %