LG OLED77M39LA
77", M3, OLED, 4K, 2023Delivered Sat, 16.5.
Only 1 piece in stock
Only 1 piece in stock
Tested by Digitec
free shipping
Refurbished offer
| Product condition | Very good: fully functional. Some light scratches or scuffs. |
| Scope of delivery | Refurbished LG OLED77M39LA (77", M3, OLED, 4K, 2023), The following accessories are missing from the scope of delivery: Manual.
The following accessories are not original: Remote control. |
| Warranty | 24 months Warranty (Bring-in) |
| Return | 30-day right of return |
Product details
Display size (inches) | 77" |
Display technology | OLED |
Display resolution | 4K |
Dynamic range | Dolby Vision, HDR10, HLG |
Native refresh rate | 100 Hz |
Video connections | HDMI (3x) |
Weight | 36.50 kg |
Documents | Technical data sheet.pdf |
Item number | 45998315 |
Manufacturer | LG |
Category | TV |
Manufacturer No. | OLED77M39LA.AVSM |
Release date | 22.5.2024 |
May include power adapter | No |
Colour | Black |
Exact colour description | Black |
TV type | OLED TV, Smart TV |
Country code | CH |
Model year | 2023 |
Series | M3 |
Design | Flat |
Display size (inches) | 77" |
Backlight | self-luminous |
Screen size (cm) | 194.70 cm |
Image resolution | 3840 x 2160 Pixels |
Native refresh rate | 100 Hz |
Aspect ratio | 16:9 |
Audio output | 60 W |
Operating system | webOS |
TV tuner | Analog & Digital |
Built-in speakers | Built-in loudspeaker, Dolby Atmos, Surround Sound (4.2) |
Picture modes | Cinema, energy-saving, Film, Game, Sports, Standard |
Further features | Web browser |
Audio formats | AAC, AC3, aptX, Dolby Atmos, Dolby Digital, HE-AAC, MP2, MP3 VBR, PCM, WMA |
VESA wall mount | 300 x 300 mm |
Assembly | Wall-mounted |
Audio Connections | Digital Audio Out (1x) |
Data ports | RF / Coaxial IN (2x) |
USB ports | USB-A |
Exact USB ports | USB-A 2.0 (2x) |
Network connections | RJ45 (1x) |
Wireless transmission | Airplay 2, Bluetooth, Wi-Fi |
HDMI features | ALLM, eARC, HDMI CEC, VRR |
Number of CI+ slots | 1x |
Power consumption | 147 W |
Power consumption (standby) | 0.50 W |
Input voltage | 100 - 240 V |
Energy efficiency class | G |
Scope of delivery | AAA / Micro, IR cable, Power cord, Remote control |
Smart home ecosystem | Amazon Alexa |
Communication standard | Google Assistant |
Width | 1712 mm |
Height | 992 mm |
Depth | 24.80 mm |
Weight | 36.50 kg |
Country of origin | Switzerland |
Manufacturer commitment | RE100, SBTi |
CO₂ emissions | 1058.48 kg |
Width | 1712 mm |
Height | 992 mm |
Depth | 24.80 mm |
Length | 194 cm |
Width | 45 cm |
Height | 121 cm |
Weight | 41 kg |
Specifications may include unverified machine translations.
30-day right of return
24 months Warranty (Bring-in)
Warranty score
Source: Digitec Galaxus- 2.TCL1.3 %
- 2.Thomson1.3 %
- 4.LG1.4 %
- 5.Hisense TV1.5 %
- 5.Samsung1.5 %
Source: Digitec Galaxus- 1.TCL1.9 %
- 2.Hisense TV2.6 %
- 2.LG2.6 %
- 4.Sony2.7 %
- 5.Samsung3 %